- Арыз
- Окуу китептер боюнча 5 жылдык динамика тиркеме: 1-2
- Окуучулардын китеп менен камсыз болуусунун маалыматы тиркеме:1-3
- Демөөрчүлөр менен келген китептердин актысы тиркеме 1-3
- Усулдук бирикменин жылдык планы тиркеме 2-1
- Календарлык план тиркеме: 2-1
- Сабактын планы 2-1
- сертификаттар 2-2
- Окуу керемет программасынын иш планы тиркеме: 2-2
- Келишим тиркеме: 2-3
- предмет боюнча жана кл. жетишкендиги боюнча 2-4
- чейректик мониторинг тиркеме 2-4
- мамлекеттик экзамен. буйрук 2-4
- олимпиаданын 5 жылдык анализи 2-4
- Баалоонун эрежелери жана жобосу
- Аппеляциялык жобо, комиссия түзүү буйругу 2-5
- Жыйынтыктоочу аттестациянын жыйынтыктары 2-5
- Өрт коопсуздугу боюнча инструктаж 2-6
- Соц. маалыматтык база 2-6
- Билим сапатынын мониторинги 2-7
- ЖРТ 5 жылдык анализи 2-7
- ишеним кутучасы 2-8
- Кайрылуу жана арыздануу жобосу 2-8
- Мугалимдин сапаттык курамы, тарификация 3-1
- Окуучунун кодекси 3-2
- Анкета жана анализ 3-2
- мугалимдердин портфолиосу 3-3
- Акыркы 5 жылда курстан өтүү графиги
- Насаатчылык жөнүндө жобо, бекитүү буйрук жана планы 3-3
- кабинеттердин паспорту 4-1
- долбоорлор менен иштөө, мат-техникалык базаны жакшыртуу 4-3
Бекитемин:______________
Сабактын аты: Математика
Өтүлгөн күнү:___________
Классы: 3-класс
Сабактын темасы:Үч жана төрт орундуу сандар
Негизги компетенттүүлүктөр:
- Маалыматтык база: Окуучулар жаны маалымат алышат.
- Соцалдык- комуникациялык: Бири-бири менен байланышып топтордо иштешет.
- Өзүн- өзү уюштуруу жана көйгөйлөрдү чечүү: өтүлгөн тема менен байланыштырып,турмушта колдонуп,өз көйгөйлөрүн чече алышат.
Сабактын максаты
Билим берүүчүлүк:
Окуучулар үч жана төрт орундуу сандар жөнүндө түшүнүк алышат ,турмушта сандар ар кандай максатта колдонуларын билишет, аларды ирети менен аташат.
Өнүктүрүүчүлүк:
Окуучулардын ой жүгүртүүсү өсөт,билими өнүгөт.
Тарбия берүүчүлүк:
Окуучулар алган билимин турмуш менен байланыштырышат,берилген тапшырмаларды так туура иштөөгө тарбияланышат.
Сабактын тиби : Жаны билимди өздөштүрүү
Сабактын ыкмасы: Кичи топтордо иштөө
Сабактын жабдылышы: 4 орундуу сандар ,таблица
Сабактын жүрүшү:
Сабак тын баскыч тары
Уба
кыт
Мугалимдин ишмердүүлүгү
Окуучунун ишмердүүлүгү
Баалоо
Комп
Уюш туруу
2 мин
Окуучуларга жагымдуу маанай түзөт. Математика сабагына даярдыгын текшерет. Окуучулардын көнүлүн сабакка бурат.
Бири- бирине жагымдуу сөз айтышат. Топторго бөлүнүшөт.
2.Өтүлгөн теманы кайталоо
10 мин
Өтүлгөн тема жөнүндө суроо жооп иретинде ангемелешүү өткөрөт. Каникул ичиндеги үйгө берилген тапшырманы текшерүүнү сунуштап упай берет.
Мугалим тарабынан берилген суроолорго жооп беришет.
Эс алууда аткарган тапшырмалары жөнүндө маалымат беришет.
Оозеки жол менен калыптандыруучу баалоо жүрөт
К1
3.Жаны тема
20 мин
Окуучуларга миндиктер төрт орундуу сандар жөнүндө түшүнүк берет.Эн чон эн кичине төр орундуу сандарды атайт.
Жаны темадагы берилген тапшырмаларды так туура аткарышат.
К2
К3
Физ минутка
2 мин
Дене тарбиялык көнүгүү
Бышык
Тоо
- мин
№1.Маселелерди чыгар.
№ 2.Тегерек ондуктарды атагыла..Доскадагы сандардын арасынан 1 орундуу 2 орундуу сандарды атап айткыла.
№3. Сандарды жаз.
№4.Бардык бир орундуу сандарды жаз
№5. Амалдарды оозеки иште
Окуучулар берилген тапшырмаларды аткарышат.
Маселелерди өз алдынча иштешет.
1,2 орундуу сандарды жазышат.
Топтор алган упайлары аркылуу бааланат.
Үйгө тапшырма
2 мин
№6 мисал
Окуучулар тапшырманы белгилеп күндөлүгүнө жазышат.
К4
Баалоо
2 мин
Окуучулардын сабакка катышуусу боюнча баяндап баалайт.
Окуучулар алган бааларын күндөлүктөрүнө койдурушат.
Рефлек
Сия
2 мин
-Бүгүнкү сабакта эмне маанилүү болду?
- Эмнелерди үйрөндүк?
Окуучулар үйрөнгөндөрүн айтышат.
Калыптандыруучу баалоо